Miód Koniczynowy

Miód koniczynowy powstaje z nektaru kwiatów białej koniczyny. Miód koniczynowy ma łagodny smak z wyraźnym, niespotykanym w innych miodach, kwaskowatym posmakiem. Taki sam da się wyczuć aromat. W stanie płynnym jego barwa jest słomkowożółta. W jego zapachu wyraźnie czuć woń koniczyny. Jest to jednak bardzo delikatny zapach. Po skrystalizowaniu ma barwę jasnożółtą, smak bardzo słodki, łagodny, ale nieco mdły.

Pozyskuje się też miód z czerwonej koniczyny. Jest on jaśniejszy i bardzo długo pozostaje w stanie płynnym. Krystalizuje się na drobnoziarnisty i jednorodny, po skrystalizowaniu jest prawie biały. Koniczyna czerwona powoduje, że miód ma lekko piekący posmak.

Miód koniczynowy właściwości

Miód koniczynowy działa wykrztuśnie. Działa również jak większość miodów uspokajająco. Ma właściwości moczopędne i przeciwzapalne. Stosuje się go w zapaleniu oskrzeli, biegunkach, wyczerpaniu organizmu na tle nerwowym.

Miód ten jest bardzo rzadko spotykany.

Zazwyczaj jego składniki znajdują się raczej w miodach wielokwiatowych. Można go uzyskać tylko przy odpowiednich warunkach pogodowych.

 

Najlepszy miód koniczynowy jednak powstaje, kiedy oba gatunki koniczyny kwitną jednocześnie.

Wtedy wyróżnia się on żółciutkim kolorem i niepowtarzalnym smakiem.

Miód koniczynowy

Miód koniczynowy

Comments are closed.